26.1.2018

Kdo jsme?

• skautský dívčí oddíl s bohatou tradicí, dobrým kolektivem a zajímavým programem,
  • každý týden se scházíme na schůzkách, 1-2× měsíčně na oddílových výpravách,
  • každý rok o letních prázdninách pořádáme stanový tábor,
  • náš oddíl je rozšířen o duchovní výchovu (např. na táboře je možnost zúčastnit se mše sv.), ale chodí k nám každý, kdo projeví zájem a je ochoten si najít čas pro oddílovou činnost

Oddílový pokřik:

Hola, hola, třikrát hola,
příroda nás skautky volá.
Na všem dobrém chce mít podíl,
z Budějovic 1. oddíl!

Co je to skauting?

Skauting k nám přivezl z Anglie již v roce 1911 profesor A. B. Svojsík. Přestože myšlenky skautingu byly třikrát násilně umlčeny totalitními režimy, má dnes Junák – český skaut přes šedesát tisíc členů a členek a tím je největší organizací mladých lidí v České republice. Na celém světě je pak přes 54 milionů skautů a skautek (to je tedy skoro tisíckrát tolik než v ČR).

Skauting = přátelé, kamarádi, společenství.

Skauting = příležitost žít naplno: zábavně, zajímavě, užitečně.

Příležitost dobře se bavit a nenudit se, prožívat nevšední zážitky, uplatnit se, být v celosvětovém společenství, získat praktické dovednosti do života.

Skauting se dělí na tři věkové skupiny:

• světlušky a vlčata (věk 6-10 let)
  • skautky a skauti (věk 11-15 let)
  • roveři (věk nad 15 let)

Program v každé skupině je vyladěn tak, aby odpovídal představám, zájmům a potřebám daného věku.

Světlušky a vlčata jsou velmi hraví a teprve poznávají svět kolem sebe, proto je základem jejich programu hra.

Skautky a skauti se učí týmové spolupráci ve skupině vrstevníků – družině, jsou podporováni v rozvoji samostatnosti a odpovědnosti.

Roveři si již většinou svůj program připravují sami a v jeho rámci se snaží najít si vlastní cestu životem.

Chceš chodit do skauta? A přímo do Jedničky ČB?

Skauti mají vychytaný systém hledání a kontaktování skautských oddílů ve Tvém okolí. Pozvi rodiče na tuto stránku.